Jak wygląda wizyta u logopedy?

Jak wygląda wizyta u logopedy?

Wady wymowy i problemy związane z komunikowaniem się są powszechnie znane zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Pojawienie się jąkania, seplenienie, opóźnienie rozwoju mowy, niewyraźne wypowiadanie głoski r, powinny skłonić nas do sięgnięcia po pomoc u specjalisty logopedii. Istnieje duża szansa, że wada leczona wcześnie zmniejszy się lub całkowicie zniknie, dlatego warto wziąć do logopedy dziecko nawet w wieku przedszkolnym. Jak wygląda wizyta?

Wizyta rozpoczyna się od przeprowadzenia wywiadu. Specjalista pyta nas, jaki jest problem, kiedy wystąpił i czy są okoliczności, w których się nasila. Zapyta także, czy w bliskim otoczeniu dziecka są osoby z wadą wymowy. Będzie chciał także wiedzieć jak przebiegła ciąża i poród, w jakim tempie następował rozwój dziecka. Zapyta, kiedy padły pierwsze słowa, kiedy pierwsze pełne zdania.
Po rozmowie z rodzicami logopeda sprawdzi jakie głoski pacjent wypowiada dobrze, a z jakimi ma problem. Specjalista sprawdzi, jak wygląda ekspresja dziecka i jego oddech podczas mówienia, sprawdzi sprawność i giętkość języka, warg i podniebienia.
Logopeda sprawdzi także słuch dziecka. Bardzo często wady wymowy występują u niedosłyszących pacjentów. Może także nagrać mowę dziecka, w celu uświadomienia mu, gdzie popełnia błędy.

Kluczem do zredukowania wady wymowy jest regularność. Specjalista będzie dążył do regularnych spotkań, a także zada różnego rodzaju ćwiczenia do wykonania w domu.

Ostatnio skomentowane gabinety: (0)
Dodaj komentarz o gabinecie logopedycznym
Całościowa ocena logopedy:

Inne gabinety logopedyczne

Ocena: 5/5 (7 opinii)
Ocena: 5/5 (7 opinii)
Oceń logopedę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Oceń logopedę
jako pierwszy

Korekty nosa można dokonać nie tylko poprzez ope...
Wiele dzieci, nawet w bardzo młodym wieku ma prob...
Dziecko sepleni albo jąka się? A może Ty potrze...
Mowa jest podstawowym sposobem komunikowania się ...
Planowanie ciąży wiąże się z koniecznością ...
Nie wiesz, kiedy udać się z dzieckiem do logoped...