Korekta nosa kwasem hialuronowym

Korekta nosa kwasem hialuronowym


Korekty nosa można dokonać nie tylko poprzez operację plastyczną. Coraz większą popularnością cieszy się zabieg z zastosowaniem kwasu hialuronowego, który jest w stanie wymodelować nos i nadać mu pożądany kształt. Metoda ta jest nie tylko bezpieczna, ale zapewnia również natychmiastowy efekt. 

Kto może poddać się zabiegowi korekty nosa kwasem hialuronowym?
Kwas hialuronowy stosowany do korekty nosa może w widoczny sposób poprawić jego kształt. Pozwala wyrównać i wyprofilować grzbiet nosa, poprawić asymetrię oraz podnieść opadający czubek. Zabieg ten jest doskonałą alternatywą dla skalpela. Pacjenci, którzy są niezadowoleni z wyglądu nosa często obawiają się operacji. Trudno się temu dziwić, gdyż operacja nosa jest jedną z najbardziej skomplikowanych i najtrudniejszych procedur chirurgicznych. Oprócz tego, że niesie ze sobą ryzyko powikłań, wymaga również długiej rekonwalescencji, wyłącza z normalnej aktywności i wiąże się z dużym bólem. Kwas hialuronowy jest w takim przypadku znacznie wygodniejszym rozwiązaniem. 

Czy zabieg jest bezpieczny? 
W porównaniu do operacji plastycznej, korekta nosa kwasem hialuronowym jest znacznie mniej inwazyjną metodą. Należy jednak pamiętać, aby wykonywać zabieg wyłącznie w klinice lub gabinecie lekarskim pod opieką doświadczonego lekarza. Okolica nosa jest bogato unaczyniona i unerwiona dlatego wymagana jest duża wiedza i precyzja przy operowaniu w tej strefie. 
Wybierając odpowiedniego specjalistę będziemy mieć również pewność, że nos zostanie wymodelowany zgodnie z oczekiwaniami oraz, że cała procedura będzie wykonywana wyłącznie przebadanymi i bezpiecznymi preparatami. 
Zabieg powinien być poprzedzony konsultacją lekarską. Dzięki temu będzie można ustalić czy nie ma przeciwwskazań do jego wykonania i czy pacjent może zostać zakwalifikowany. Nie każdy nos może zostać poprawiony z pomocą wypełniacza, dlatego bardzo ważna jest wcześniejsza analiza oczekiwań pacjenta i ocena możliwości, jakie można osiągnąć przy pomocy zabiegu. 

Jak długo utrzymują się efekty? 
Korekta nosa z zastosowaniem kwasu hialuronowego nie jest zabiegiem trwałym, ponieważ efekt utrzymuje się ok roku , indywidualnie u każdego pacjenta. Rozwiązanie to ma zarówno swoje wady, jak i zalety. Po trwałych operacjach pacjenci często nie są w stanie przyzwyczaić się do swojego wyglądu. W przypadku kwasu hialuronowego można przekonać się czy efekt estetyczny okaże się zadowalający. Niekiedy osoby decydują się na taki zabieg właśnie przed podjęciem decyzji o trwałej zmianie. 
Warto zaznaczyć, że wchłonięcie kwasu hialuronowego odbywa się w sposób stopniowy, bez efektu gwałtownej zmiany. Zabieg może być wykonywany wielokrotnie. 

Jeśli poszukujesz bezpiecznego miejsca w okolicach Warszawy do wykonania korekty nosa kwasem hialuronowym, sprawdź ofertę Kliniki Medycyny Estetycznej Dr Parda. 

Ostatnio skomentowane gabinety: (0)
Dodaj komentarz o gabinecie logopedycznym
Całościowa ocena logopedy:

Inne gabinety logopedyczne

Oceń logopedę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Ocena: 3.33/5 (3 opinie)

Korekty nosa można dokonać nie tylko poprzez ope...
Nie wiesz, kiedy udać się z dzieckiem do logoped...
Mowa jest podstawowym sposobem komunikowania się ...
Wielu rodziców podczas wizyty u logopedy s...
Wiele dzieci, nawet w bardzo młodym wieku ma prob...
Dziecko sepleni albo jąka się? A może Ty potrze...