Kwas foliowy suplementacja

Kwas foliowy suplementacja

Planowanie ciąży wiąże się z koniecznością zmiany wielu przyzwyczajeń i dbania o swój organizm. Oprócz odstawienia używek i racjonalnego odżywiania się warto w tym czasie suplementować swoją dietę.
Kwas foliowy to suplement, który jest dedykowany dla kobiet planujących ciążę lub będących w niej. Poleca się go także kobietom w okresie laktacji. Preparat ten stosuje się przede wszystkim po to, aby zapobiec wrodzonym wadom cewy nerwowej. Co więcej substancja ta jest odpowiedzialna za prawidłowe funkcjonowanie układu krwionośnego . Zaleca się go profilaktycznie, aby przeciwdziałać miażdżycy.

Podkreślić należy, że kwas foliowy polecany jest także dla kobiet, które stosują antykoncepcję hormonalną, a także u osób, które nadużywają alkoholu. Foliany w ciele człowieka działają wielokierunkowo, regulując wiele procesów. Pozytywnie działają na rozwój, rozmnażanie i funkcjonowanie wszystkich komórek w organizmie. Odpowiedzialne są za ich rozwój, rozmnażanie i funkcjonowanie. Razem z witaminą B6 i B 12 reguluje poziom hemocysteiny, której nadmiar jest głównym czynnikiem rozwoju miażdżycy i chorób układu sercowo- naczyniowego. Organizm ludzki potrafi syntezować kwas foliowy za pomocą mikroflory jelitowej. Jego ilości są jednak zbyt małe, by uzupełnić dzienne zapotrzebowanie. Kwas foliowy potrzebny jest przez całe życie wszystkim ludziom. Najlepszą przyswajalnością cechuje się syntetyczny kwas foliowy, np. firmy Olimp Kwas foliowy 400 ug. Zawiera on jedynie naturalne składniki i jest całkowicie bezpieczny w stosowaniu.


W czasie ciąży, a także w wyniku problemów z układem krążenia dochodzi do zwiększenia ilości krwi w organizmie co sprawia, że żyły reagują powiększaniem się. Dodatkowo w czasie ciąży dochodzi do zmiany poziomu hormonów. Konsekwencją takiego stanu rzezy jest pojawienie się pękających naczynek krwionośnych. Jest to defekt, który szpeci nogi. Wiele kobiet cierpi z tego powodu mając ogromne kompleksy. Pękające i rozszerzone naczynia krwionośne umiejscowione na kończynach dolnych przybierają postać cienkich, czerwonych lub też niebieskich nici. Potocznie nazwano je pajączkami. Rozwiązaniem tego problemu jest możliwość skorzystania z laserowego zamykania naczynek na nogach. Warto robić to równocześnie stosując kwas foliowy, który będzie zapobiegał ich powstawaniu od wewnątrz.

Laserowe zamykanie naczynek jest bardzo popularnym zabiegiem i od lat stosuje się go w medycynie estetycznej . Przemawia za tym jego duża skuteczność przy niskiej inwazyjności. Doskonałe efekty można osiągnąć stosując urządzenie V-LASER, którego wiązka dociera do rozszerzonego naczynia powodując jego gwałtowne podgrzanie, a tym samym zamknięcie. Urządzenie to używane jest w gabinecie estetycznym Dr Parda. Zabieg jest bezbolesny. Osoby, które cechują się szczególną wrażliwością i mających duże zmiany naczyniowe może pojawić się jednak lekkie szczypanie lub pieczenie. Zabieg może wymagać kilku powtórzeń zależnych od liczby naczyń jednak prowadzi do ich całkowitego zlikwidowania co daje duże zadowolenie pacjentów.

Ostatnio skomentowane gabinety: (0)
Dodaj komentarz o gabinecie logopedycznym
Całościowa ocena logopedy:

Inne gabinety logopedyczne

Ocena: 5/5 (7 opinii)
Ocena: 5/5 (8 opinii)
Ocena: 3.33/5 (3 opinie)
Ocena: 5/5 (2 opinie)

Wady wymowy i problemy związane z komunikowaniem ...
Planowanie ciąży wiąże się z koniecznością ...
Nie wiesz, kiedy udać się z dzieckiem do logoped...
Dziecko sepleni albo jąka się? A może Ty potrze...
Mowa jest podstawowym sposobem komunikowania się ...
Korekty nosa można dokonać nie tylko poprzez ope...